Książka Liany Moriarty pt. “Sekret mojego męża”. O czym jest?

Liana Moriarty to z pewnością jedna z najbardziej znanych teraźniejszych australijskich pisarek. Autorka pisze powieści o znaczeniu literackim, skupiając się na dużej warstwie psychologicznej z bohaterem, a gdzieś w tle jest, oczywiście, mroczna tajemnica, często morderstwo. I identycznie jest w przypadku książki pt. Sekret mojego męża ze strony www.taniaksiazka.pl.

Co świadczy o popularności tej książki?

Pierwotnie wydana wewnątrz 2013 roku, książka ta jest piątą powieścią autorki i jedną z tych, które przyniosły jej światową sławę. Książka sprzedała się w niezliczonej ilości egzemplarzy i została przetłumaczona na ponad 45 języków. Po raz pierwszy zostaliśmy wydani w 2014 roku przez Prószyński i S-ka.

Czym opowiada ta historia?

Historia obraca się w koło życia trzech kobiet. Cecilia jest trzech dziewcząt, żona, i gospodyni domowa. Pewnego dnia, szukając na strychu materiałów, przypadkowo znajduje list napisany ręką męża z adnotacją, że można go roztworzyć dopiero po jego śmierci. List wydaje się bardzo stary. Dlaczego jej mąż pomyślał o śmierci tyle lat temu? Dlaczego ten człowiek napisał ten list? Kolejną bohaterką jest Tess, to żona, matka 6-letniego chłopca, która pracuje w małej firmie. Pewnego poniedziałku jej mąż i najlepszy przyjaciel ogłaszają, że są w sobie zakochani. Wstrząśnięta Tess pakuje syna i leci do swojej matki na przedmieścia Sydney, aby spokojnie zastanowić się, w jakim kierunku pójść dalej. Trzecią bohaterką jest Rachel, starsza kobieta, której zamordowano córkę prawie 30 lat w przeszłości.

Jak jest zbudowana książka?

Książka pt. “Sekret mojego męża” podzielona jest na dni tygodnia. Istnieje 56 rozdziałów i epilog, w którym naprzemiennie pojawiają się trzy bohaterki, a na końcu szóstej z siedmiu części jest niewątpliwie krótki rozdział o Jenny i jej poprzednim dniu życia.

Jak jest prowadzona narracja?

Narracja toczy się wewnątrz trzeciej osobie czasu przeszłego, jest wszechwiedząca. Opisuje wydarzenia z punktu widzenia trzech bohaterek, zgłębiając ich emocje a także uczucia. Niesamowity jest styl powieści. Jest on specjalnie dopasowany do wszystkich postaci, narrator opisując każdą z nich, wyraża się w nieco innym stylu. Zaskakuje on również swoją wnikliwością i przenikliwością plus trafnością komentarzy. Wszystko to powoduje, że książkę czyta się z ogromniastym zainteresowaniem, nie zauważając nawet mijania się z kolejnymi stronami.