Kim są bliskie nam osoby?

Autorzy książek starają się zachwycić nas na różne sposoby, abyśmy tym chętniej zabrali się za czytanie poszczególnych dzieł. Tematyka, jaka jest poruszana w książkach, czasem może nas zdumiewać, a czasem może nas intrygować. Czasem może nas zachwycać, a czasem smucić. Tak, z wieloma rodzajami książek mamy w obecnych czasach do czynienia, ale w sumie nie ma co narzekać. Dzięki temu mamy przynajmniej bardzo ciekawe lektury do przeczytania. Jedną z takich książek napisała Liane Moriarty, która zaprasza do czytania “Sekret mojego męża“.

Australijskie powieści

Liane Moriarty może pochwalić się już całkiem sporym gronem fanów, którzy z wielką przyjemnością sięgają po jej książki. Pisarka lubuje się w takich tematach, jak kryminał, sensacja, a także obyczajówka, czy też thriller. Na co dzień Liane mieszka w Sydney. Na swoim koncie ma takie książki, jak “Miłość i inne obsesje”, “Moja wina, Twoja wina”, “Dziewięcioro nieznajomych”, “Kilka dni z życia Alice” czy też “Wielkie kłamstewka”. Warto dodać, że na podstawie tej ostatniej książki – “Wielkie kłamstewka” – został nakręcony serial HBO, cieszący się sporą popularnością. Czas teraz na to, aby poznać “Sekrety mojego męża” – kolejną książkę tej autorki.

Czy znam swojego męża?

Cecilia Fitzpatrick i jej mąż John-Paul to spokojne, szczęśliwe małżeństwo, które ma za sobą złe i lepsze chwile. Niezależnie od tego, jak bywało, trzymają się wspólne razem, wierząc w swoją miłość. Małżeństwo ma córkę Isabel, która ma lat dwanaście. Cała rodzina mieszka w Sydney, ciesząc się spokojem i statecznością.

Pewnego dnia, podczas porządków na strychu. Cecilia znajduje list od…swojego męża. Może i nie zdziwiłoby jej to, ale intryguje ją tajemniczy zapisek na kopercie – “Dla mojej żony, Cecilii Fitzpatrick. Otworzyć wyłącznie w przypadku mojej śmierci”. Kobieta jest tym bardzo zdziwiona. Wie, że powinna list odłożyć na swoje miejsce. W szczególności, że John-Paul żyje i miewa się bardzo dobrze, a do śmierci mu bardzo daleko. Tylko, że ciekawość nie chce jej dać spokoju. List został sporządzony dwanaście lat temu, wtedy kiedy urodziła się Isabela. Bohaterka uznaje, że jest to pewnie nic nie znacząca sprawa. W szczególności, że tyle od tego czasu się wydarzyło. Postanawia więc list otworzyć i jest zszokowana tym, co też zastaje w środku. Tajemnica, którą jej mąż trzymał w ukryciu, zmienia jej życie do góry nogami. Nie tylko jej, ale jeszcze dwóch innych kobiet, które żyją w tym samym mieście. Od tej pory nic już nie będzie takie samo.