Intrygujące powieści obyczajowe

Powieści obyczajowe mają to do siebie, że na ogół opowiadają nam spokojne, ciekawe historie, które mają w nas tchnąć ducha nadziei. Nie jest to oczywiście reguła, ale duża ilość czytelników przyznaje się, że takie książki są dla nich pewną nadzieją na lepszą przyszłość. Czasem taki typ powieści jest intrygujący i ma wiele wspólnego z zagadką kryminalną. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z jedną z najnowszych propozycji Liane Moriarty. Oto “Sekret mojego męża” (https://www.taniaksiazka.pl/sekret-mojego-meza-liane-moriarty-p-1483181.html).

Australijska autorka powieści

Liane Moriarty to australijska autorka, która na co dzień mieszka ze swoją rodziną w Sydney. Nie ma co się więc dziwić temu, że niektóre jej historie rozgrywają się w tym właśnie mieście. Jej dorobek literacki nie jest może tak znaczący, jak innych pisarzy, ale można w nim znaleźć interesujące dzieła, w tym: “Miłość i inne obsesje”, “Moja wina, Twoja wina”, “Dziewięcioro nieznajomych”, “Kilka dni z życia Alice” czy też “Wielkie kłamstewka”. Ta ostatnia książka doczekała się tego, że została przeniesiona na szklany ekran. Stacja HBO postanowiła na tej podstawie nakręcić serial. W nim to wystąpiły takie gwiazdy, jak Nicole Kidman, Reese Witherspoon oraz Shailene Woodley. Dla Liane Moriarty jest to na pewno wielkie wyróżnienie. Czas na to, aby poznać kolejną książkę, która już teraz cieszy się dobrą opinią.

Kim jest mój mąż?

Cecilia już od dłuższego czasu jest żoną jednego i tego samego mężczyzny. W żadnym wypadku nie narzeka na to, że to właśnie John-Paul zawsze stoi u jej boku. Obydwoje bardzo mocno się kochają, tworząc szczęśliwą rodzinę. Zalicza się do niej również ich córka Isabel, która jest ich oczkiem w głowie. Cała trójka miejsca w dobrej i miłej dzielnicy w Sydney.

Podczas porządków na strychu Cecilia znajduje kopertę, która została podpisana w taki sposób: Dla mojej żony, Cecilii Fitzpatrick. Otworzyć wyłącznie w przypadku mojej śmierci”. Kobieta jest zaintrygowana tym, co też jej mąż mógł napisać za list do niej. John-Paul cieszy się doskonałym zdrowiem, więc bohaterka powinna odłożyć go na miejsce, ale ciekawość dosłownie zjada ją od środka. Ma pewne opory, ale w końcu otwiera kopertę i…żałuje, że to zrobiła. Treść listu bardzo ją szokuje i przeraża. Cecilia zaczyna wątpić, czy w ogóle było dane jej dobrze poznać swojego męża. Na jaw wychodzą tajemnice, które zmienią życie wielu osób. Nie tylko Cecilii i Johna-Paula, ale również dwóch tajemniczych kobiet. Główna bohaterka nigdy ich nie spotkała, ale będzie musiała się z nimi skonfrontować.